تبلیغات
آفتابگردون - مساله پوشش ؛ یک فرایند یا صورت مساله ای که باید پاک شود ؟


آفتابگردون

بشر ، یک «بودن» است و انسان، یک «شدن»؛ در مسیرِ شدن باید همیشه رو به سوی آفتابِ حقیقت داشت.

انچه در همه پدر و مادر ها مشترک است ، این است که مذهب را طوری تعریف می کنند که انگار شیپور را از طرف دیگرش باد می کنند! توصیه هایی که به نسل جوان می کنند اینطوری است:درست مثل این است که طبیبی – یه به هر حال ادمی – دائم به کسی که لبش زخم شده یا صورتش جوش زده بگوید که "جوش نزن" و " زخم نشو" و بعد هم بگوید که به طور مثال زخم شدن دهن فلان بدی را دارد ; جوش صورت فلان قدر بد است !

این اگر چه درست است – اصولا چه تاثیری دارد؟چه می خواهد بشنود و چه نتیجه ای می خواهد بگیرد؟ به جای این صحبت ها باید فهمید چه عواملی باعث شده که این جوشها در زندگی روحی این بچه و این نسل به وجود امده ; این ریشه ها را باید یافت.(  حجاب ؛ دکتر شریعتی)

 ***

در هر فرایندی ساز و کارهایی وجود دارد که با کشف آن ساز و کارها و در صورت امکان تاثیر روی محرک ها می توان سرعت فرایند را تند یا کند کرد . به همین سادگی . اگر فرایندی را اینچنین بنگریم آن گاه در صورت بروز علل از دیدن معلول متعجب و سر در گریبان نمی شویم و آن را طبیعی می دانیم . اما اگر فرایندی را با این دید ننگریم گرفتار هزار جور آفت می شویم و زرت و زورت معلول ها را محکوم می کنیم ...این جماعت ها(عده ای از مسئولین) فرایند ها را حذف نکردند و خیال می کنند بدون کار روی ورودی ها می توان خروجی ها را تحت تاثیر قرار داد و این تفکر که می گویم شاید مضحک باشد اما متاسفانه واقعیتی تراژیک است فرا روی همه ما .( نشت نشتا ؛ رضا امیرخانی)

 


نوشته شده در شنبه 4 تیر 1390 ساعت 12:42 ق.ظ ... سیده راضیه حسینی | نظرات

__________________________________

قالب وبلاگ :